< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Viduslaiki Ventspils Livonijas ordeņa pilī

Nav noslēpums, ka 7. klasē vēsturē mācās par viduslaiku sabiedrību, kultūru, politiku un ekonomiku. Tāpēc 31. oktobrī Tārgales pamatskolas 7. klases skolēni devās uz Livonijas pili, lai vaigā satiktu un izpētītu viduslaiku patieso būtību.

Mums patika šī iespēja mācību stundu pavadīt pilī. Viens no mūsu klases biedriem tika ietērpts pilnā bruņinieku tērpā. Vēl uzzinājām daudzus un interesantus faktus par viduslaiku modi – kam tad īsti pieder augstpapēžu kurpes un zeķubikses, un, kāpēc dažiem apaviem ir ļoooti gari purngali. Tāpat iepazināmies ar viduslaiku sabiedrību, attiecībām starp kārtām un dzimumiem. Liekas, ka šobrīd pasaulē ir vieglāk dzīvot, jo nav tādu aizspriedumu.
Braucot mājās nospriedām, ka tādas stundas ir ļoti vērtīgas, jo rada interesi par vēsturi uzzināt kaut ko vairāk. Paldies par šo iespēju projektam “Latvijas Skolas soma” un skolotājai.

Draudzīgais 7. klases kolektīvs.
Domas izteica visi, bet pierakstīja Daniella un Evelīna.