< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Tārgales bibliotēkā nodibināts lasītāju klubiņš

Tārgales bibliotēkā nodibināts lasītāju klubiņš

2022-09-15, 10.51

Tārgales pagastā nav kultūras nama, kurā būtu iespēja satikties dažādam interešu kopām, tādēļ radās doma izmantot bibliotēkas telpas. Lai gan arī tur valda diezgan liela šaurība, bibliotekārīte Ingrīda mūs laipni uzņēma. Tā 10. augustā uz savu pirmo tikšanos sanāca Tārgales aktīvākās senioru vecuma dāmas. Nolēmām dibināt lasītāju klubiņu. Jau pirmajā tikšanās reizē izskanēja daudzi priekšlikumi, tika apspriesti dažādi darbošanās virzieni. Nolēmām satikties divas reizes mēnesī, tajā skaitā sarīkot vismaz vienu atklātu pasākumu mēnesī. Ar interesi aplūkojām arī bibliotēkas telpās izvietoto konservēšanas grāmatu izstādi.

Mūsu vidū ir ar dažādiem talantiem apveltītas dalībnieces. Mums ir labas aktrises, dziedātājas, kulināres, lielas grāmatu lasītājas un vispār ļoti erudītas dāmas. Visus šos talantus varam izmantot, veidojot pasākumus un veiksmīgi iekļaujot bibliotēku pagasta kultūras dzīves  bagātināšanā. Tā ir iespēja pašapliecināties un  piepildīt vajadzību pēc sociālās piederības, kas ir ļoti svarīgs faktors pašreizējos nomācošajos laikos.

Pirmais pasākums jau aizvadīts. 7. septembrī bibliotēkas telpās noorganizējām literāro pēcpusdienu “Lijai Brīdakai 90”. Bibliotekāre Ingrīda Kiseļus pasākuma dalībniekus iepazīstināja ar dzejnieces biogrāfiju un bibliotēkas krājumos esošajiem autores literārajiem darbiem. Indra Grauziņa, Gaida Hamicēviča un raksta autore skandēja dzejoļus un prozu. Gatavojoties pasākumam, atklājām, ka dzejniecei ir arī viena luga – “Annas dienas”, kas publicēta tikai vienreiz, 1996. gada “Teātra Vēstnesī”.  To  atradām Ventspils bibliotēkas krājumos, izlasījām un pasākuma laikā, sadaloties lomās, nolasījām fragmentu, kas, mūsuprāt, spilgti atspoguļoja autores izjūtas par tā laika notikušajām pārmaiņām Latvijā. Jautrībai izmantojām  autores bērnu grāmatiņā “Pūliņu Kūleņi” publicētās mīklas, cenšoties tās atminēt.

Tikām arī pie sava vārdiņa, turpmāk mūs sauks par Tārgales bibliotēkas lasītāju klubiņu “Atspulgs”. Par gaumīgi saklātu galdu bija parūpējušās dāmas, kas aktīvi darbojas arī kulinārijas klubiņā “Tārgales ķēķis”.

Nākamais pasākums notiks 23. septembrī Lībiešu zvejnieku sētā “Nāk rudens sētiņā”. Oktobrī rīkosim pasākumu, veltītu Pasaules smaidu dienai, novembrī ir iecere organizēt dzejas vakaru, decembrī noteikti sarīkosim kādu pasākumu, saistītu ar Ziemassvētkiem. Pārrunājām ieceres arī nākamajam gadam.

Tikšanās noslēgumā bibliotekārīte mūs iepazīstināja ar plašo jauno grāmatu klāstu, kas vainagojās ar to, ka daža laba no mums aizgāja mājās ar grāmatu sainīti.

Lai degsme nenoplok, lai vēlēšanās darboties un kopā būt saglabājas, neskatoties ne uz kādiem apkārtējiem apstākļiem.

Rita Grieze
Līvijas Dukātes foto

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiptināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par izmantotajām sīkdatnēm
Privātuma politika