< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

No 1. februāra paredzams siltumenerģijas tarifa samazinājums

No 1. februāra paredzams siltumenerģijas tarifa samazinājums

2023-01-09, 08.10

2022. gada decembrī sekmīgi noslēgusies atkārtoti izsludinātā šķeldas iepirkumu procedūra un gada nogalē SIA “VNK serviss” iesniedzis tarifa izmaiņu paziņojumu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai, kas nosaka, ka vietām aprēķinātais siltumenerģijas tarifs (t.sk. ūdens uzsildīšanas tarifs) samazināsies līdz aptuveni 7%.

SIA “VNK serviss” skaidro, kāpēc rodas ūdens starpība
Individuālo skaitītāju rādījumu kopsumma daudzdzīvokļu mājā visbiežāk uzrāda vienu patērētā ūdens daudzumu, kamēr komerciālais uzskaites mēraparāts (jeb mājas ievada skaitītājs) – citu. Šī starpība katru mēnesi tiek iekļauta patēriņa pārrēķinā un, pēc normatīvajos aktos noteiktās kārtības, šī starpība jāapmaksā dzīvokļu īpašniekiem.

Ūdens patēriņa starpības veidošanās raksturīgākie cēloņi:

 • individuālo skaitītāju rādījumi tiek nolasīti atšķirīgos datumos;
 • dzīvokļu īpašnieku ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu iesniegšanas individuālie paradumi ir atšķirīgi (tos neiesniedz savlaicīgi vai iesniedz ilgu laiku pēc nolasīšanas, kā arī norāda samazinātu patēriņu vai neiesniedz vispār rādījumus);
 • ir novecojusi dzīvojamās mājas ūdensapgādes sistēma, kā dēļ var rasties ūdens zudumi, kā arī var aizsērēt ūdens patēriņa skaitītāju filtri un pazemināt plūsmas uzskaites precizitāti;
 • iedzīvotāji informāciju par skaitītāju rādījumiem iesniedz neprecīzi. “Ja ir 20 dzīvokļu māja un neprecīzas ziņas iedod viens īpašnieks, kļūda varbūt būs 100–200 litru robežās, bet, ja tā rīkojas 5-10 cilvēku, starpība būs mērāma kubikmetros.

SIA “VNK serviss” informē par citām aktualitātēm:

 • No 2023. gada 1. janvāra maksa par rēķina piegādi papīra formātā būs 3,00 eiro iepriekšējo 1,21 eiro vietā. Attiecīgi aicinām iedzīvotājus līdz janvāra sākumam iesniegt savu e-pastu rēķina bezmaksas saņemšanai vai arī izmantot iespēju saņemt rēķinus un pārskatīt tos arhīvu vietnē www.bill.me, kur iespējams arī bez maksas ziņot skaitītāju rādījumus sev ērtākajā laikā. Vairāk informācijas par “Bill.me” iespējām un priekšrocībām var iegūt tīmekļa vietnē: www.bill.me vai darba laikā, zvanot pa tālruni: +371 66905690, tāpat arī aktivizējot uz reģistrēto e-pastu saņemto “Bill.me” reģistrācijas saiti.
 • Atkārtoti lūdzam visus klientus, apmaksājot savu rēķinu internetbankā, norādīt precīzu rēķina numuru un adresi, par kuru tiek maksāts! Tas nepieciešams, lai grāmatvedībā būtu iespējams atpazīt ienākošo maksājumu un korekti piesaistīt konkrētam klientam.  
 • Skaidrojam, ka ūdens skaitītāja rādījumi ir jānodod katru mēnesi no 26. līdz 29. datumam, norādot visus ciparnīcas skaitļus, arī tos, kuri atrodas aiz komata! Skaitītāja rādījumi, kas nodoti pēc norādītā datuma, netiek pieņemti, un klientam tiek aprēķināts ūdens daudzums pēc vidējā patēriņa, turklāt, ja rādījumi netiek nodoti savlaicīgi trīs mēnešus pēc kārtas, tad klientam tiek aprēķināta starpība starp mājas ievada skaitītāja rādījumu un mājas dzīvokļos kopējo deklarēto ūdens daudzumu.  
 • Pagastos, kuros nav SIA “VNK serviss” pieņemšanas vietas, rēķinus par komunālajiem pakalpojumiem skaidrā naudā apmaksāt būs iespējams saskaņā ar sekojošu grafiku:
  • 17. janvārī:
   • Vārvē no plkst. 9 līdz 10.
  • 18. janvārī:
   • Zlēkās no plkst. 8 līdz 12.
  • 24. janvārī:
   • Jūrkalnē no plkst. 10 līdz 11;
   • Piltenē no plkst. 8 līdz 17;
   • Ancē no plkst. 9 līdz 10;
   • Popē no plkst. 11 līdz 12;
   • Blāzmā no plkst. 13 līdz 14;
   • Usmā no plkst. 15 līdz 16.
  • 25. janvārī:
   • Tārgalē no plkst. 8 līdz 12;
   • Zirās no plkst. 9 līdz 10.

Informācijas avots – SIA “VNK serviss”

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm