< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Projektu teātris “Teātris un es” viesojas Tārgales skolā

15. aprīlī pie mums skolā viesojās “Teātris un es” ar interaktīvu izrādi “Noslēpumu sala” un nodarbību “Kā uzņemt savu filmu?”. “Noslēpumu sala” ir jautra un izzinoša izrāde, kurā izrādes varoņi iesaista skolēnus piedzīvojumu pasaulē un kopīgi atrisina dažādus aizraujošus uzdevumus. Mēs uzzinājām interesantus faktus – matemātikā, dabaszinībās, vēsturē, literatūrā u.c. Izrāde bija interesanta un aizraujoša. Visvairāk mums patika Papagailis, jo bija drosmīgs un gudrs.

Nodarbībā “Kā uzņemt savu filmu” notika iepazīstināšana ar reklāmām un procesu, kā tās top. Izskaidroja dažādus terminus saistībā ar filmēšanu, kādas komandas jādot, lai tevi saprastu un filma tiktu filmēta. Piemēram, tagad mēs zinām tādus plānu veidus kā – pilnplāns, tuvplāns, vidēji tuvais plāns, pusplāns, īsmetrāža un pilnmetrāža. Interesanti bija iejusties režisora darbā organizējot savu filmēšanas laukumu. Pastāstīja par svarīgajiem elementiem filmēšanas gaitā un kā vajadzētu veidot scenāriju. Tātad, kas ir nepieciešams, lai taptu filma: pirmkārt – ideja, tam seko video uzņemšanas ierīce (šoreiz tas bija telefons), aktieri, režisors, operatori.
Pasākums nebija tikai kā lekcija, bet arī aktīva līdzdalība, un tā, pēc zināšanu iegūšanas varējām ķerties klāt pie darba. Mēs paši izdomājām savu sižetu (notikumu), salikām scenāriju. Izbaudījām, ko nozīmē būt aktierim, režisoram, scenāristam un operatoram.
Šī pieredze bija ļoti pamācoša un jautra, jo varējām aktīvi līdzdarboties. Garlaicīgi nebija nevienam, arī tiem, kuri nevēlējas darboties uz skatuves, bet palīdzēja ar savām idejām. Iegūtās zināšanas izmantojām arī citās nodarbībās un rezultātā 4. un 8. klase izveidoja reklāmas mūsu skolai, bet 3. klases skolēniem tapa ļoti pamācoša mācību filma par veselīgu ēšanu un to, ka uz šķīvja ir jāuzliek tik cik var apēst, nevis jāmet ēdiens laukā.
Mēs, skolēni, esam ļoti pateicīgi par “Latvijas Skolas somas” doto iespēju.

7. klases skolniece Ketija Kažoka
8. klases skolniece Krista Alise Ālīte