< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

KULTŪRA TĀRGALĒ

Kultūras pasākumu organizatore – Zane Petriņa
Tālr. 27307978
E-pasts: [email protected]

Adrese: “Dzintarkalni”, Tārgale, Tārgales pagasts, Ventspils novads, LV-3621

Tārgales pagastā nav tautas nama, tādēļ kultūras pasākumi notiek Tārgales pagasta pārvaldes zālē, pamatskolas zālē, brīvdabas laukumā, Lībiešu zvejnieku sētā (Livōd kalāmīe kōrand) un citur brīvdabā.

Kultūras pasākumu organizatora misija: attīstīt, izkopt, popularizēt, organizēt un atbalstīt tautas mākslas un citu radošo amatierkolektīvu darbu, piedāvāt radošu kultūras produktu, veikt valsts svētku, gadskārtu ieražas svētku, piemiņas dienu, koncertu, izrāžu, konkursu, kā arī saturīgas atpūtas organizēšanu atbilstoši visu paaudžu un sociālo grupu interesēm un vajadzībām.

Tārgales kultūras aktualitātēm var sekot līdzi “Facebook” lapā: Tārgales kultūra


Amatierkolektīvi

Sieviešu vokālais ansamblis “Ziedu laiks”
Vadītāja – Margita Kronberga
Tālr. 29209051

1998. gada novembrī izveidojās Tārgales sieviešu vokālais ansamblis. Pati pirmā dziesma, kas tika dziedāta, bija Huberta Ignata komponētā dziesma “Ziedu laiks”, pateicoties kurai nedaudz vēlāk radās arī ansambļa nosaukums. Dziedātājas vieno tas, ka visām patīk dziedāt un kopā būt!

Tārgales pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Ziedu laiks” aktīvi darbojas un ar savu sniegumu regulāri kuplina Tārgales pagastā rīkotos kultūras pasākumus, Ventspils novada sarīkojumus, piedalās skatēs un ir koncertējis ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās.

Mēģinājumi notiek Tārgales pamatskolā pēc iepriekšējas vienošanās.


Vokālais ansamblis “Dzimtais krasts”
Vadītāja – Margita Kronberga
Tālr. 29209051

Vokālais ansambļa repertuārā pārsvarā ir Ventspils novada un Kurzemes reģiona komponista darbi, tādējādi cenšoties popularizēt vietējo mūziķu un dzejnieku darbus. Ansamblis ar savu sniegumu regulāri kuplina Tārgales pagastā rīkotos kultūras pasākumus un Ventspils novada sarīkojumus. Dalībniekiem patīk būt uz skatuves, patīk dziedāt, patīk vadīt arī pašu dziedāšanas un muzicēšanas procesu. “Muzicējam savam un citu priekam!” – tāds ir ansambļa “Dzimtais krasts” moto.

Mēģinājumi notiek Tārgales pamatskolā pēc iepriekšējas vienošanās.


Folkloras kopa “Kāndla”
Vadītāja – Ilga Porniece
Tālr. 29595334

Lībiešu dziesmu ansamblis “Kāndla” [kokle] dibināts 1972. gadā. 2004. gadā dziesmu ansamblis pārtapa par Tārgales pagasta lībiešu folkloras kopu “Kāndla”. Darbības veidi – dziedāšana, dejošana, rotaļāšanās, stāstāmā folklora, muzicēšana un tautas instrumentu spēle (kokle, vijole, dūdas, akordeons, velna bungas, bundziņas, svilpavnieki).

Mēģinājumi notiek pēc iepriekšējas vienošanās.


Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Tārgale
Vadītāja – Agnese Sarma
Tālr. 29772484

Kolektīvs darbību uzsāka 2019. gada martā. VPDK “Tārgale” mērķis ir dejot savam priekam, fiziski aktīvi pavadīt laiku. Neatkarīgi no vecuma visiem patīk dejot straujas un enerģiskas dejas, nodarbības aizrit jautrā un ģimeniskā gaisotnē, līdzi ņemot arī bērnus. Pasākumos kolektīvs piedalās kopā ar ģimenēm, jo tautas dejas ir nozīmīga dejotāju dzīves daļa.

Mēģinājumi notiek Tārgales pamatskolā otrdienās un trešdienās no plkst. 19.00 līdz 21.30.


Pirmsskolas bērnu deju kolektīvs “Dorīte”
Vadītāja – Daiga Kņaza
Tālr. 28318622

2020. gada 1. martā Tārgales pamatskolā gandrīz vienlaikus ar attālinātajām mācībām darbu uzsāka pirmsskolas bērnu deju kolektīvs “Dorīte”. Ideja par kolektīva nepieciešamību radās tāpēc, ka laba kolektīva izveidei nepieciešama pēctecība. Kolektīva misija ir saglabāt latviešu tautas deju tradīcijas un nodot tās no paaudzes paaudzē. “Dorītē” dejo 5 un 6 gadus veci bērni, kuri nāk, lai dejotu savam priekam un kopīgi pavadītu laiku. Bērni ar prieku apgūst tautas deju pamatsoļus un jaunas dejas.

Mēģinājumi notiek Tārgales pamatskolā otrdienās un ceturtdienās no plkst. 16.15.


Klubi un draugu kopa

Rokdarbnieču klubs “Marta”
Kontaktpersona – Ārija Šauriņa
Tālr. 26159993

Pievienoties rokdarbnieču klubā laipni tiek aicināts ikviens interesents, kurš vēlas iemācīties ar savām rokām radīt kaut ko skaistu un realizēt savus sapņus. Pirmā kopā sanākšana klubam notika 2014. gada 25. oktobrī, iniciatore – Sanita Krūmiņa. Misija: pulcēt kopā rokdarbnieces, lai dalītos savās prasmēs, iegūt jaunas un nodot tās tālāk paaudzēs.

Rokdarbnieču kluba dalībnieces tiekas Tārgales pagasta pārvaldes zālē pēc iepriekšējas vienošanās.


Senioru klubs “Sidrabiņi”
Kontaktpersona – Maija Ignate
Tālr. 25910756

2014. gada pavasarī Tārgales pagastā nodibinājās senioru klubs. Ventspils novada Senioru padome ar Ventspils novada pašvaldību regulāri novada pagastu senioriem organizē senioru saietus, sporta spēles un citus pasākumus. Tārgales pagasta seniori aktīvi iekļaujas novada rīkotajās aktivitātēs, kā arī reizi gadā dodas ekskursijā, piedalās pagasta rīkotajos svētkos un sanāk kopā Ziemassvētkos. Misija: aktivizēt senioru kustību pagastā, piedaloties gan vietējos, gan Ventspils novada pasākumos, izzinošās ekskursijās, uzlabojot un padarot interesantāku senioru ikdienu.

Senioru klubs “Sidrabiņi” tiekas Tārgales pagasta pārvaldes zālē pēc iepriekšējas vienošanās.


Kulinārijas klubiņš “Tārgales ķēķis”
Kontaktpersona – Rita Grieze
Tālr. 27071647

Kulinārijas klubiņš “Tārgales ķēķis” darbojas kopš  2019. gada 8. oktobra. Klubiņš aktīvi piedalās Latvijas novadu kulinārā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā, Ventspils novada un Tārgales pagasta rīkotajos pasākumos, klājot kafijas galdus, rīkojot dažādas viktorīnas un ēdienu degustācijas. Klubiņš rīko dažādus tematiskus pasākumus, iesaistot pagasta pārējos interešu klubiņus, kā arī pagasta iedzīvotājus. Vasarā pasākumi tiek rīkoti Lībiešu zvejnieku sētā, ziemā – pamatskolas zālē.

Klubiņa “Tārgales ķēķis” dalībnieces satiekas Tārgales pamatskolas mājturības kabinetā katra mēneša otrajā trešdienā plkst. 17.00. Katra tikšanās reize ir tematiska, tiek apgūtas jaunas prasmes un iemaņas gatavošanā, galda klāšanā un noformēšanā.


Teātra draugu kopa “Mārdadzis”
Kontaktpersona – Rita Grieze
Tālr. 27071647

Teātra draugu kopa “Mārdadzis” darbojas kopš 2023. gada 21. septembra. Kopa dibināta, lai popularizētu teātra mākslu Tārgales iedzīvotāju vidū. Paredzēts veidot izrādes un dzejas kompozīcijas par iedzīvotājiem aktuālām tēmām, kā arī izklaidējošas programmas. Kopa piedalīsies pagasta un novada rīkotajos pasākumos un organizēs kopīgus teātra izrāžu apmeklējumus Ventspilī un Liepājā.

Teātra draugu kopa “Mārdadzis” satiekas Tārgales pamatskolā pēc iepriekšējas vienošanās.


Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm