< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Tārgalē atklāta universāli izmantojama velotrase

Tārgalē atklāta universāli izmantojama velotrase

2023-08-31, 13.24

Daudz priecīgu bērnu, dažādi velosipēdi, skrejriteņi un ieinteresēta attieksme 30. augustā bija manāma Tārgales velotrases atklāšanas pasākumā, kurā jauno objektu izmēģināja arī pieaugušie. Tā tas arī ir domāts – trasi visbiežāk izmantos jaunā paaudze, bet tas nenozīmē, ka nevarēs vingrināties aktīvie pieaugušie. Arī viņi ir gaidīti Tārgalē.

Atklājot velotrasi, domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Zariņš pateicās Mārtiņam Eglītim, kurš izrādīja iniciatīvu un uzrunāja vietējās vietvaras pārstāvjus, sakot, ka novadā ir nepieciešama vieta, kurā aktīvi pavadīt brīvo laiku. “Šis parks ir tikai sākums, to var pilnveidot un papildināt. Es ceru, ka jauniešiem šeit būs interesanti, jo te ir dažādas grūtības elementi. Trase ir uztaisīta no kvalitatīviem materiāliem, tāpēc tai nevajadzētu ātri nolietoties,” uzsvēra Andis Zariņš.

Savukārt Mārcis atcerējās, ka pirmais, kurš ieminējās, ka Tārgalē vajadzētu ierīkot velotrasi, bija Aivars Austers. Toreiz pagasta pārvaldes vadītājs nevarēja iedomāties, kā tā izskatīsies. “Mēs neesam pieraduši zaudēt projektu konkursos. Ar pašvaldības darbinieku un domes atbalstu nu ir tapis skaists objekts, kurā čaļi varēs pierādīt kaut ko sev un savām sirdsdāmām,” sacīja Mārcis Laksbergs, piebilstot, ka ir prieks censties un realizēt dažādus projektus, jo vietējie iedzīvotāji to novērtē. Velotrasē viņš ir sastapis ne tikai tārgalniekus, bet arī ventspilniekus, vārveniekus un pilteniekus. “Mēs jau zinām, ka līdzīga trase ir arī Ugālē, bet mēs savējo mērķtiecīgi veidojām atšķirīgu no tās, lai nav “dvīņi” un ir interesantāk braukt ciemos un mačoties,” noradīja Mārcis.

Trases atklāšanā piedalījās ne tikai Latvijā, bet arī ārpus valsts robežām pazīstamais velotriālists Arvis Dermaks, demonstrējot dažādus sarežģītus trikus un izstāstot, kā viņš ar brāli pievērsās sportam. Arvi iepriecināja ziņa, ka Tārgalē tagad ir vieta, kurā var trenēties, pilnveidojot savas prasmes, tostarp koordināciju un māku rīkoties nestandarta situācijās.

Projekta “Universāli pielietojamas velotrases ierīkošana Tārgalē” (Nr. 22-08-AL17-A019.2203-000007) gaitā Ventspils novada Tārgales ciemā ir radīts inovatīvs sporta, aktīvās atpūtas un brīvā laika pavadīšanas publisks pakalpojums – jauna un mūsdienīga multifunkcionāla velotrase ar kopējo platību 352 m2, kas veidota no dažāda augstuma asfaltētiem uzkalniņiem, virāžām un slīpumiem, kā arī aprīkota ar drošības līnijām. Velotrases segums un reljefs ir pielāgots gan velosipēdistiem, skrituļotājiem un skeitbordistiem, gan citu sporta veidu pārstāvjiem, kuri brauc ar rotējošiem riteņiem, un tā ir projektēta tā, lai braucēji ar sava ķermeņa kustībām varētu attīstīt un uzturēt ātrumu. Velotrase ir savienota ar esošo pagasta infrastruktūru, iekļaujot tajā gājēju taku, apmeklētāju atpūtas un pulcēšanās vietā izvietoti divi soliņi, atkritumu urna, kā arī tā papildināta ar zaļo zonu, kas nodrošina virsūdens novadīšanu no trases. Velotrases izveides mērķis ir nodrošināt iedzīvotājiem daudzveidīgu pakalpojumu klāstu kvalitatīvas un drošas aktīvās atpūtas dzīves vides veidošanai ar ilgtspējīgu un vidi saudzējošu infrastruktūru. Projekts īstenots saskaņā ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākuma 19.2. “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātē 19.2.2. “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas”.

Trases būvdarbus objektā un autoruzraudzības pakalpojumu veica uzņēmums SIA “We Build Parks”, būvuzraudzības pakalpojumus nodrošināja SIA “SB Uzraudzība” norīkots būvuzraugs Jānis Brūklis. Projekta kopējās izmaksas ir 74 396,01 eiro, no tām publiskais finansējums (ELFLA) ir 45 000 eiro, bet 29 396,01 eiro ir pašvaldības līdzfinansējums. Šī ir jau otrā reize, kad Ventspils novada pašvaldība veiksmīgi piesaistījusi Eiropas Savienības līdzekļus universāli pielietojamas velotrases izbūvei Ventspils novadā. 2022. gada 27. oktobrī šādu objektu atklāja Ugālē, un tas ir kļuvis par iecienītu vietējo iedzīvotāju un pagasta viesu atpūtas vietu.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm